Jak Do nas trafiĆ?

Nasz ośrodek położony jest:
- 100m od jeziora
- 85km od lotniska
- 3,5km od centrum miejscowości
- 85km od miasta wojewódzkiego
- 3,5km od PKS

Od nas blisko do wielu wspanialych miejsc:
- do Bytowa (wspaniały gotycki zamek) - 20 km
- do Łeby (Słowiński Park Narodowy) - 68km
- do Gdańska -86km
- do Słupska - 45 km

Atrakcje regionu kaszubskiego i okolicy - w skrócie czego nie można ominąć wypoczywając na Kaszubach:
- STĘŻYCA - XVIII w Kościół pw. Św. Katarzyny z późnobarokowym wyposażeniem.
- WDZYDZE KISZEWSKIE - najstarszy skansen w Polsce - pierwsze polskie muzeum na wolnym powietrzu. Obecnie obejrzeć można obiekty mieszkalne i gospodarcze, zagrody, dworki szlacheckie, wiejską szkołe, kuźnie, dwa wiatraki (typu"koźlak"i"holender"), stary tartak, XVII-wieczny kościółek oraz dworek szlachecki.
- SZYMBARK - Szczyt Wieżyca (328,6 mn.p.m.) - najwyższe wzniesienie w północnej Polsce. Z wieży widokowej wybudowanej na szczycie wieżyca można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę okolicy. Widok rozciąga się na Wzgórza Szymbarskie, Złotą Górę, "Drogę Kaszubską", "Kółka Raduńskie - najdłuższy szlak wodny utworzony przez rzekę Radunię. (jest parking, możliwość wyjazdu konno na szczyt).
- SZYMBARK - Najdłuższa deska świata 36,83m długości - ekspozycja wpisana do Księgi Guinessa, wycięto ją z Daglezji o wysokości 51,2m. Dom Do Góry Nogami, Dom Sybiraka, Bunkier Gryfa
- WĘSIORY - Kamienne Kręgi i Kurhany Gotów - powstanie kurhanów datowane jest I-III stulecie naszej ery. Wokolicy znajduje się także 140 grobów. W sąsiedztwie natrafiono na ślady ludności z epoki brązu, wczesnego żelaza i średniowiecza.
- BĘDOMIN - Muzeum Hymnu Narodowego - jedyne na świecie muzeum Hymnu Narodowego. Dwór położony jest w parku, w którym dęby i lipy rosną po 300 lat.
- KOŚCIERZYNA - Skansen Parowozownia - muzeum posiada jedną z najcenniejszych kolekcji zabytkowych parowozów w Europie. Ekspozycja obejmuje prawie 50 lokomotyw i wagonów. Najstarsze eksponaty to wagon z 1898r oraz lokomotywy (jedna mierząca 25m) z 1915r i 1919r.
- CHMIELNO - Muzeum i Warsztat Ceramiki Kaszubskiej Neclów.
- KARTUZY - Kościół Poklasztorny - Kolegiata z XIV w.
- KARTUZY - Muzeum Kaszubskie w którym można podziwiać eksponaty etnograficzne i archeologiczne - narzędzie służące niegdyś kaszubskiej ludności do uprawy ziemi, stosowane w gospodarstwie domowym.
- BYTÓW - Zamek Z 1309r. w którym znajduje się rezydencja i kancelaria książęca, dom sądu, oraz urzędu podatkowego oraz Dom Wdów.
- WIELE - Sanktuarium zbudowane w latach 1915-25r. jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Kalwaria to 23 obiekty: 14 kaplic, 6 rzeźbiarskich dzieł, święte schody, ambona i pustelnia.
- GARCZYNO - farma strusi afrykańskich, atrakcją jest fakt, iż goszcząc na farmie można spróbować jajecznicy ze strusiego jaja i przejechać się na grzbiecie strusia.
- KARTUZY - najbliższy basen pływacki.
- SOPOT - AQUAPARK park wodny.


Kliknij aby powiększyć

 

 


plants